ENGLISH /
საწყისი / შესვლა / კონტაქტი
სიახლე

სელექციის შედეგები - Selections results
საკონკურსო ფილმები 2015 Competition Films
21 ქვეყანა, 48 ფილმი - 21 Countries, 48 films

Fiction – 510 minutes

1. “Last Base” / Aslak Danbolt / UK / 15 : 00 / fiction / The London Film School / 2014

2. “Leidi” / Simon Mesa-Soto / UK / 15 : 40 / fiction / The London Film School / 2014

3. “Ghosts”/ Benjamin Pfohl / Germany / 29 : 00 / fiction / University of Television and Film Munich / 2014

4. “Fever” / Mariel Escobar / Argentina / 13: 00 / fiction / ENERC / 2014

5. “Small Town” / Mariano Tobar / Argentina / 14: 00 / fiction / ENERC / 2014

6. “Rabbits” / Merlin Camozzi / USA / 14 : 30 / fiction / UCLA / 2014

7. “TOHU-BOHU” / Juliette Penant / Belgique / 22: 00 / fiction / LUCAS School of Arts - Campus Bruxelles / 2014

8. “Fruta Podrida” / Sergi Arnau / Spain / 10: 00 / fiction / CECC (Barcelona) / 2015

9. “Fragmenty”/ Aga Woszczyńska / Poland /25: 00 / fiction / PWSFTviT / 2014

10. “The adventure of married couple” / keywan karimi / Iran / 11 : 00 / fiction / University of Tehran / 2013

11. “Arena” / Martin Rath / Poland / 23: 00 / fiction / PWSFTviT / 2013

12. “CAJACN CORTO” / Alejo Serra / Spain / 15: 00 / fiction / Ecam / 2014

13. “Check it out” / Andreas Irnstorfer / Germany / 12: 00 / fiction / University of Television and Film, Munich / 2015

14. “Can't Piss” / Song Xinqi / China / 27: 00 / fiction / Beijing Film Academy / 2014

15. “Mercy” / Benjamin Dizdarevic / Bosnia & Herzegovina / 18: 00 / fiction / Sarajevo Film Academy / 2014

16. “The problem of the fastest flight” / Philipp Käßbohrer / Germany / 30 : 00 / fiction / KunsthochschulefürMedien Köln (HKM) / 2014

17. “Resin” / Maryulis Alfonso / Cuba / 10: 00 / fiction / EICTV / 2014

18. “INBETWEEN” / Jannis Lenz / Austria / 24: 33 / fiction / Filmakademie Wien- University for music and performing arts Vienna / 2014

19. “Bloodhound” / Tommaso Landucci / Italy / 17: 00 / fiction / Centro sperimentale di cinematografia / 2014

20. “Among Neighbors” / Katharina Bischof / Germany / 08 : 45 / fiction / HFF Munich / 2014

21. “Lookout” / Noa Gusakov / Israel / 17: 56 / fiction / The Sam Spiegel Film & TV School, Jerusalem / 2014.

22. „მე, ისინი და მამა“/ სალომე ვეფხვაძე / საქართველო / 17: 00 / მხატვრული / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2014

23. „შუქნიშანი“ / მარია სიჩანინი / საქართველო / 11 : 17 / მხატვრული / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2014

24. „ნორმალურთა შორის“ / შაქრო გრძელიშვილი / საქართველო / 29 : 00 / მხატვრული / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2013

25. „დინოზავრი“ / მარგო ზუბაშვილი / საქართველო / 15 : 00 / მხატვრული / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2014

26. „მხოლოდ ერთი კოცნა“ / იზი თითბერიძე / საქართველო / 08 : 21 / მხატვრული / თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2015

27. „აწმყო“ / თინათინ მუმლაძე / საქართველო / 17 : 00 / მხატვრული / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2014

28. „ბლანჟე“ / გიორგი ბართაია / საქართველო / 09 : 00 / მხატვრული / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2014

29. „ემპათია“ / ვაკო აგლაძე / საქართველო / 27 : 00 / მხატვრული / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2014

Animation – 70 minutes

1. “Two friends” / Natalia Chernysheva / France / 4:02 / Animation / La poudriere/2014.

2. “Dementia” / Fredericke Verhoeven / Belgium / 2:06 / animation / Luca School of Arts/2014.

3. “The Subtenant” / Damian Krakowiak / Poland / 6:24 / animation / The Polish National Film, Television and Theatre School in Lodz/2015.

4. “What impact does the decrease of the population of the beetlerplatinus take on love life of Christina “ / Marta Magnuska / Poland / 03:15 / animation / PWSFTviT/2014.

5. “Half Babka” / Jasmine Elsen/ Slovakia / 05: 00/ animation / Film and Television Faculty, Academy of Performing Arts, Bratislava, Slovakia/2014.

6. “Debosportistas” / Ivan Ramirez, Juan Carlos Arniz, Ana Rodríguez /Spain / 5:00 / animation / Ecam/2014.

7. “Eagles & Chickens” / Gen Jiexi,TianYesu,Huang Jin / China/ 8:50 / Animation /Beijing Film Academy/2014.

8. “ROADTRIP” / Xaver Xylophon / Germany / 20:00/ animation / Kunsthochschule Berlin Weißensee/ 2014.

9. “Pond Scum” / Catriona Drummond / Australia / 4:33/ animation / Griffith Film School/2014.

10. “Recycle” / Rafael de Almeida Silva / Canada / 1:24 / animation / Emily Carr University of Art + Design / 2014.

11. „როცა გარეთ წვიმს“/ თეა ვაწაძე / საქართველო / 07:34 / ანიმაცია / საქართველოს შოთა რუსთაველის კინოსა და თეატრის სახელმწიფო უნივერსიტეტი / 2014.

Experimental – 30 minutes

1. “Svoysy”/ Denis Kolerov / Russia / 19: 00 / experimental / Higher courses of film directors and screenwriters in Moscow, Russia / 2014.

2. “Tiny to Great”/ Chrysa Serdari / 10 : 31 / experimental / Aristotle University of Thessaloniki / 2013.

Documentary – 184 minutes

1. “Big Man” / Jedrzej Michalak / Poland / 19:16 / Documentary / Katowice Film School/ 2014.

2. “Kids” / Marta Prus / Poland / 10:00 / Documentary / PWSFTviT/2014.

3. “It is not a game” / Dominik Jursa / Slovakia / 22:08 / Documentary / 2014.

4. “THE DICTATORS’ HOTEL “/ Florian Hoffmann / Germany, Central African Republic / 16:00 / Documentary / Deutsche Film- &Fernsekakademie Berlin (dffb)/2015

5. “The farewell” / Alejandro Alonso /Cuba/ 25:00 / Documentary / EICTV/2014.

6. “Gokansho “ / Caleb De Leon /Australia/ 13:55 / Documentary / Griffith Film School/2014.

7. “Spirit of a Dissection” / Iris Fegerl /Germany/ 27:20 / Documentary / Filmacademy Baden Württemberg/ 2014.

8. „ტოროლები და ბუები“ / ბაქარ ჩერქეზიშვილი / 26:00 / დოკუმენტური / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი/2014.

9. “ 6000 “ / თედო დოლიძე / საქართველო / 23:00 / დოკუმენტური / საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი/ 2014.

უკან
სიახლეების არქივი
მოვლენები
გრიმის ცხება
სტუდენტური ქორეოგრაფიული ფორუმ-ფესტივალი "ტერფსიქორე"
თბილისის საერთაშორისო სტუდენტური ფილმების ფესტივალი "ამირანი"
ეტიუდების ფესტივალი
კონფერენციები
საწყისი | შესვლა | კონტაქტი
ვიზიტორები:
0953067
ვებ გვერდის შექმნის თარიღია: 26-01-2006
ვებ გვერდის განახლების თარიღია: 2017-04-25
ვებ გვერდის მფლობელია საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი (c) ყველა უფლება დაცულია